Loenguseeria "Dharmahäkid" teise osa esimene loeng.

Ülekanne Facebookis:

Loeng räägib sümbolitest jungiaanlikus käsitluses ning sümbolitest kui sisemaailma orientiiridest. Uurime sümbolite teket ning seda, mida nad endas kannavad. Räägime kollektiivsetest sümbolitest ning käsitleme vanades kultuurides ja usundites esinevaid sümboleid ning nende psühholoogilist tähendust, ka seda, kuidas kollektiivne sümbol muutub individuaalseks. Vaatame spontaanset sümbolite loomist unenägudes ning ka sümbolite praktilist käsitlust analüütilise psühholoogia võtmes. 

Ruta Juzulenaite on Eesti Analüütilise Psühholoogia Seltsi liige ning jungiaanlik psühhoterapeut. Eesti Analüütilise Psühholoogia Selts ühendab C.G. Jungi koolkonna psühholoogiast ja psühhoteraapiast huvitatud isikuid ning tutvustab C.G Jungi töid ja edasisi analüütilise psühholoogia mõttearenguid. Lisaks terapeutilisele tööle oli C.G. Jungil ka hulgaliselt teisi huvivaldkondi, alates teoreetilisest füüsikast kuni filosoofia ja religiooniteooriani ning ka tänapäevane analüütiline psühholoogia vaatab psüühilisi protsesse sügavamalt, uurides nende tähendust nii isikliku arengu kui laiemas maailmavaatelises perspektiivis. 

Loeng toimub uhiuues Von Krahli Salongis.
Sissepääs: 5 eur
Loengud kantakse üle ka veebi vahendusel Von Krahli Facebooki lehel

Loengusari “Dharmahäkid” toimub Von Krahli Teatri uuslavastuse “Aed” raames, mis esietendub detsembris. Autor Sigismund von Krahl. Lavastaja Peeter Jalakas. Tekst Taavi Eelmaa ja Peeter Jalakas. Kunstnik Emer Värk. Muusika Blixa Bargeld, Kirill Havanski, Tõnu Kõrvits ja Jürgen Reismaa. Kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Koreograaf Ingmar Jõela. Laval Von Krahli trupp – Mari Abel, Ingmar Jõela, Rasmus Kaljujärv, Jörgen Liik, Katariina Tamm ja Marika Vaarik.

Foto: Illustratsioon Carl Gustav Jungi raamatust "The Red Book"